ରେଳବାଇ ନୂଆ ଟାଇମ୍‌ ଟେବୁଲ୍ ତିଆରି କରୁଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ କମ୍ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଟକିବ

  • ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ପାଇଁ ରେଳବାଇ ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ।  

  • ରେଳ ରହଣୀ ଷ୍ଟେସନଗୁଡ଼ିକ ସୀମିତ ହେବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯାତ୍ରା ସମୟ ହ୍ରାସ ପାଇବ ।  

  • ହ୍ରାସ ହେତୁ ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଭଲ ବେଗରେ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ପାଇଁ ନନ୍‌-ଷ୍ଟପ୍ ଚଳାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ।

କୋଭିଡ଼୍‌ – ୧୯ ମହାମାରୀ ପରଠାରୁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଆଉ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରେଳବାଇ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କିଛି ନୂଆ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି । ସେ ‘ଶୂନ ଆଧାରିତ’ ଉପରେ ଆଧାରିତ ସମସ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ସମୟ ସାରଣୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ (ସମୟ ନିର୍ଘଣ୍ଟ) ଏବଂ ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସି ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯିବ ।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ରେଳବାଇ ଏହାର ସମସ୍ତ ମେଲ, ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଟ୍ରେନର ଅଟକି ରହିବା (ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟପ ଷ୍ଟେସନ) ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଟ୍ରେନର ଯାତ୍ରା ସମୟ ହ୍ରାସ କରିବ । ରେଲୱେ ବୋର୍ଡ଼ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭି.କେ ଯାଦବ ନିକଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଏବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବ ।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏବଂ ମେଲ ଟ୍ରେନର ଅଟକି ରହିବା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆକଳନ କରିବେ ଯେ କେତେ ଯାତ୍ରୀ ଆରୋହଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ଷ୍ଟେସନରୁ କେତେ ଲୋକ ଅବତରଣ କରନ୍ତି । ଯାହାକି ଟ୍ରେନ୍‌ ରହଣୀରୁ ହଟାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି । ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ କିମ୍ବା ଦୁଇଥର ଚାଲୁଥିବା କିଛି ଟ୍ରେନ୍ ଏଠାରେ ଅଟକି ରହିଲେ ବୁଝିବା ସହଜ ହେବ । ଅତୀତରେ ରାଜନୈତିକ ବିଚାର ବିମର୍ଶ ପରେ ଅନେକ ରହଣୀ ଅନୁମୋଦନ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି ।

ରେଳବାଇ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ଟ୍ରେନ୍ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଯଦି ଏହି ରହଣୀ ହ୍ରାସ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ଟ୍ରେନର ଯାତ୍ରା ସମୟ ହ୍ରାସ କରିବ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ପାଇଁ ନନ୍‌-ଷ୍ଟପ୍ ଚଳାଇ ପାରିବେ । ରେଳ ବୋର୍ଡ଼ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୫୧ ଟି ଟ୍ରେନ୍ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ, ଯାହା ଏହି ଶୂନ ଭିତ୍ତିକ ସମୟ ସୂଚୀର ଅଂଶ ହେବ ।

ତେବେ କିଛି ରେଳ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘରୋଇ ଅପରେଟରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ସାରଣୀ ସ୍ଥିର କରିବାବେଳେ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏହା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ପରି ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯେ ଆମେ ବେସରକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦିତ ସମୟରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ।

Leave a Reply