କିଭଳି ସଜାଇବେ କିଚେନ୍

0
434

ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ରୋଷେଇ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିଦେଲେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଲାଗିବ ନାହିଁ, ଏହା ଭାବିବା ଭୁଲ୍ । ରୋଷେଇ ଘରେ କେଉଁ ଜିନିଷ କେଉଁଠି ରହିବା ଉଚିତ୍, ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ନୀତିନିୟମ ରହିଛି । ଏହାକୁ ମାନି ଚଳିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରରେ ସୁଖସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା:

୧- ଗ୍ୟାସଚୂଲା, ଷ୍ଟୋଭ୍ ଓ କୁକିଙ୍ଗ୍ ରେଞ୍ଜକୁ ରୋଷେଇ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ମୁହଁ ଯେପରି ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ରହୁଥିବ, ତାହା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

୨- ପାଣି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଏବଂ ବିଜୁଳି ଉପକରଣ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ । ଫ୍ରିଜକୁ ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରଖାଯାଇପାରିବ ।

୩- ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ, ମସଲା ଡବା ଓ ରୋଷେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ଡଙ୍କି, ପିଠାପାତିଆ ଇତ୍ୟାଦି ଉପକରଣ ଗୁଡ଼ିକୁ ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ୍ ।

୪- ରୋଷେଇ ଘରର କବାଟ ଉତ୍ତର, ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଖୋଲୁଥିବା ଉଚିତ୍ । ରୋଷେଇ ଘରେ ଥିବା ଏକଜଷ୍ଟ୍ ଫ୍ୟାନ୍ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର କାନ୍ଥରେ ଲଗାଯିବା ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ସଠିକ୍ ।

ଲୋ ବିପି ଅଛିକି? ଲୁଣ, ଅଦା, ତୁଳସୀ ହୋଇପାରେ ଅବ୍ୟର୍ଥ ମହୌଷଧୀ

ଗୀତା ମାହାତ୍ମ୍ୟ- ୧୨: ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଜ୍ଞାନ ଆହରଣ ଏବଂ ସମର୍ପଣ ହିଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଯଜ୍ଞ

ଫେରିଲେ ଡ୍ୟାନ୍ସିଙ୍ଗ୍ ଅଙ୍କଲ, ନୂଆ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here