ମାୟାନଗରୀ ପାଇଁ ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଚିନ୍ତାଜନକ, ‘ରେଡ ଆଲର୍ଟ’ ଜାରି କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ

ମୁମ୍ବାଇ, (ଓଡିଶା ଟାଇମ୍): ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ଆଞ୍ଚଳିକ କେନ୍ଦ୍ର ମୁମ୍ବାଇରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରି ‘ରେଡ ଆଲର୍ଟ’ ଜାରି କରିଛି। ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ଡକ୍ଟର ଜୟନ୍ତ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ‘ଅରେଞ୍ଜ ଆଲର୍ଟ’ ଜାରି କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ‘ଅନୁକୂଳ ସମସାମୟିକ ଅବସ୍ଥା’ ହେତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ପରେ ବୁଧବାର ଦିନ ଏହାକୁ ‘ରେଡ୍ ଆଲର୍ଟ’ ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ଏବଂ ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ମହାନଗରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା।

ଜୟନ୍ତ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆଜି ଏବଂ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଅନୁକୂଳ ସମସାମୟିକ ଅବସ୍ଥା ରହିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଗୁଜୁରାଟ ଉପକୂଳରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଉପକୂଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନ ଚାପ ଅଞ୍ଚଳରୁ ବର୍ଷାର ତୀବ୍ରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଦ୍ୱିତୀୟତଃ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପଡୋଶୀ ଅଞ୍ଚଳରେ “ଏୟାର ସିଷ୍ଟମ” ଯୋଗୁଁ କୋଙ୍କଣ ତଥା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବ୍ୟାପକ ବର୍ଷା ହେବ। ଆଇଏମଡି ମୁମ୍ବାଇ ପାଇଁ ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି। ଥାନେ ଏବଂ ପାଲଘରରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ। ନାଭି ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପାଲଘରର କିଛି ଅଂଶରେ ଲଗାତାର ବର୍ଷା ହେଉଛି।

କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନଲାଇନ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡର କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି। କାରଣ ଡେଲିଭରି ଏଜେଣ୍ଟ ଉପସ୍ଥିତ ନାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ବର୍ଷା ହେତୁ ସେମାନଙ୍କ ସରଚାର୍ଜ ବହୁତ ଅଧିକ ରହିଛି। ଜୁଲାଇ ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ କାରଣ ମୁମ୍ବାଇ, ଥାନେ, ପାଲଘର ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅରେଞ୍ଜ ଆଲର୍ଟ ଜାରି ହୋଇସାରିଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *