ଟାଟାଠାରୁ ଆଦାନୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ – ଦେଶର ବଡ଼ ଶିଳ୍ପଦ୍ୟୋଗୀ ରେଳବାଇରେ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସୁଛନ୍ତି !

ତେଜସ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ସଫଳତା ପରେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ରେଳବାଇର ଘରୋଇକରଣ ଦିଗରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ୧୫୧ଟି ଟ୍ରେନର ପରିଚାଳନାକୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ହାତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ଭାରତକୁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟବସାୟ ହବ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଭିଯାନରେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବହୁ ସମର୍ଥନ ହାସଲ କରିଛି । କାରଣ ଟାଟା ଓ ଆଦାନୀ ପରି ସମସ୍ତ ବଡ଼ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘରୋଇକରଣ ଅଭିଯାନର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଭରମିଣ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଟାଟା, ଆଦାନୀ, ହୁଣ୍ଡାଇ, ସିମେନ୍ସ ଇତ୍ୟାଦି ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ଘରୋଇ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିଯାନରେ ଦୁଇ ଡଜନରୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସଂସ୍ଥା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍, ଆଦାନୀ, ହିଟାଚି, ହୁଣ୍ଡାଇ, ଆଲଷ୍ଟମ୍ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଇତ୍ୟାଦି ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ୧୫୧ ବେସରକାରୀ ଟ୍ରେନ୍ ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ୧୦୦ ରୁଟ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସମାନ ମାର୍ଗରେ ଚାଲୁଥିବା ସାଧାରଣ ଟ୍ରେନ୍‌ଠାରୁ ଦୁଇ ପାଦ ଆଗରେ ରହିବାକୁ, ଏହି ଘରୋଇ ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ୧୫ ମିନିଟର ଆରମ୍ଭ ସହିତ ଚାଲିବ । ସେମାନେ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ସର୍ବାଧିକ ୧୬୦ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଚାଲିପାରିବେ ।
ବିବିସି ହିନ୍ଦୀ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର ଆହ୍ୱାନ କରିଛି ଅର୍ଥାତ୍ ୧୦୯ ରୁଟ୍‌ରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି । ରେଳ ବୋର୍ଡର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୨୩ରେ ଘରୋଇ ରେଳ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ରେଳବାଇ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ରେଳବାଇରେ ଘରୋଇ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ତିରିଶ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ ହେବ ।

ଏହା ହେଉଛି ଭାରତର ରେଳ ନେଟୱାର୍କରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାରେ ଘରୋଇ କ୍ଷେତ୍ରର ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗର ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସ। ରେଳବାଇ ଏହାର ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆଣିବା, ମରାମତି ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିବା, ଯାତ୍ରା ସମୟ ହ୍ରାସ କରିବା, ଚାକିରି ବୃଦ୍ଧି, ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ।

ବାସ୍ତବରେ, ତେଜସ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ସଫଳତା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ଏହି ଘରୋଇ ଟ୍ରେନର ମଡ଼େଲକୁ ସାରା ଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ୨୦୧୭ରେ ତେଜସ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ମଡ଼େଲ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଏହି ରେଳ ମଡ଼େଲ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ବେସରକାରୀ ଭାଗିଦାରୀର ପଦାଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରି ସଫଳତାର ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​। ପୂର୍ବରୁ ଥଟ୍ଟା କରୁଥିବା ଭାରତୀୟ ରେଳ ଆଜି ଗର୍ବର ସହିତ ସମାନ ଭାରତୀୟ ରେଳର ନାମ ନେଇଥାଏ ।

କିନ୍ତୁ ଏହା ନିଜେ ୨୦୧୪ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ବୃହତ କ୍ଷତିରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିନିଯୋଗ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଘରୋଇକରଣ କରିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ । ପରେ, ସରକାର ମଧ୍ୟ ରେଳବାଇରେ ସମାନ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ଏକ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ ଆଇଆରସିଟିସି ମାଧ୍ୟମରେ ବେସରକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ କମ୍ ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ତଥା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାର୍ଗକୁ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରେଳ ବିଭାଗ ଏହାର ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ ଆଇଆରସିଟିସିକୁ ୨ଟି ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା । ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଗୋଲଡେନ୍ ଚତୁର୍ଭୁଜ ମାର୍ଗରେ ଚାଲିବ । ଗୋଲଡେନ୍ ଚତୁର୍ଭୁଜ ମାର୍ଗ ଦେଶର ଚାରୋଟି ପ୍ରମୁଖ ସହରକୁ ସଂଯୋଗ କରେ ଯଥା ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ କୋଲକାତା । ଏହି ଦୁଇଟି ଟ୍ରେନ୍ ବଦଳରେ ଆଇଆରସିଟିସି ରେଳବାଇକୁ ବାର୍ଷିକ ଦେୟ ପ୍ରଦାନ କରିବ । ପରେ ଆଇଆରସିଟିସି ବେସରକାରୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ଏହି ମାର୍ଗରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବ । ଘରୋଇକରଣର ପ୍ରମୁଖ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୁଷ ଗୋୟଲ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ରେଳ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନୀତିରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଛି । ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଘରୋଇକରଣ କରି ରେଳବାଇର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନବୀକରଣ କରିବାକୁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ଏହି ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ବେସରକାରୀ କମ୍ପାନୀମାନେ ଯେପରି ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି, ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସଫଳ ହେବ ।

Leave a Reply