Advertisements

ଫି’ ବଢ଼ାଇବା କାରଣରୁ ଆଉଟ୍ ହେଲେ ସନ୍ନି ଦେଓଲ୍, ମେକର୍ସ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ନୂଆ ଅଭିନେତା

ସାଂସଦ ହେବା ପରେ ପଞ୍ଜାବୀ ମୁଣ୍ଡା ସନ୍ନି ଦେଓଲ୍ ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଫତେହ୍ ସିଂହ’ ପାଇଁ ଫି’ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ଏବେ ଏହାର ଏକ ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ସିନେପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇଛି । ଫିଲ୍ମ ଟିମ୍ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସନ୍ନି ୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ଫିଲ୍ମର ମେକର୍ସଙ୍କୁ ଅଧିକ ମନେ ହୋଇଥିଲା । କାରଣ ଏହି ଫିଲ୍ମର ଅଧିକାଂଶ ଦୃଶ୍ୟ ଲଣ୍ଡନରେ ସୁଟିଂ କରାଯିବ । ସେଠାରେ କ୍ରୁ ମେମ୍ବରଙ୍କ ରହଣୀ ଓ ସେଠାକାର ଲୋକାଲ୍ କଳାକାର ମଧ୍ୟ କାଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ । ଫିଲ୍ମରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଦୃଶ୍ୟରେ ଭିଏଫଏକ୍ସ ରହିବ । ଫିଲ୍ମର ପ୍ରି ରିଲିଜ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ ସହିତ ଅନ୍ୟସବୁ ବାବଦରେ ୧୫ରୁ ୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବଜେଟ୍ ରହିଛି । ତେବେ ଏହି ବଜେଟ ମଧ୍ୟରୁ ସନ୍ନିଙ୍କ ଫି’ ଅନୁଯାୟୀ ୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଲେ ଏହା ମେକର୍ସଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ିବ । ତେଣୁ ସନ୍ନିଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିବାର ଖବର ଆସିଛି । ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଅନ୍ୟ ଜଣେ କଳାକାରଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ରାଜକୁମାର ସନ୍ତୋଷୀଙ୍କ ଡ୍ରିମ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ହେଉଛି ‘ଫତେହ୍ ସିଂ’ । ଏହାର ନାଁ ଘୋଷଣା ହେବା ପରଠାରୁ ସିନେ ମହଲରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିଲା ଯେ ଏହା କୌଣସି ଐତିହାସିକ କାହାଣୀକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଏହାର କାହାଣୀ ପଞ୍ଜାବରୁ ଲଣ୍ଡନ୍ ମାଇଗ୍ରେଟ୍ କରୁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ରଚନା କରାଯାଇଛି । କାହାଣୀର ନାୟକ ମଧ୍ୟ ଲଣ୍ଡନ ଯାଇ ସେଠାରେ ବମ୍ ଡିଫ୍ୟୁଜ୍ କରୁଥିବା ଏକ ସଂଗଠନରେ ଯୋଗ ଦେଇଛି । ଏହାପରେ କାହାଣୀରେ କ’ଣ ସବୁ ମୋଡ଼ ଆସିଛି, ତାହାକୁ ଦର୍ଶକ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ।

Advertisements

Leave a Reply