ଟ୍ରେନ୍ ତାଲିକା: ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ କେଉଁ ସହର ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିବ

ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ କହିଛି ଯେ ଏହା ମେ ୧୨ରୁ ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ୧୫ଟି ଯୋଡ଼ି ଟ୍ରେନ୍ (୩୦ ଟି ଟ୍ରେନ୍ ସହିତ ଅପ୍-ଡାଉନ୍) ଚୟନ ମାର୍ଗରେ ଚାଲିବ । ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଭାବରେ ଚାଲିବ । କୋଭିଡ୍ -୧୯ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ରୁ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି । ଏହି ସହରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ କେଉଁ ଟ୍ରେନ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଜାଣନ୍ତୁ (ଟ୍ରେନ୍ ତାଲିକା ୧୨ମଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ)

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର

ଦେଶର ପୂର୍ବ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପୁଣିଥରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଭୁବନେଶ୍ୱର ମଧ୍ୟ ସେହି ସହରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ମେ ୧୨ ରୁ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ରେଳବାଇ କହିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖରୁ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପଏଣ୍ଟରେ ମାସ୍କ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ। କେବଳ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରେ ଚଢ଼ିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର କୌଣସି ସଂକେତ ଦେଖାଯିବ ନାହିଁ ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ମୁମ୍ବାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍  

ମେ ୧୨ରୁ ପୁଣି ଥରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ । ମୁମ୍ବାଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ହେଉଛି ୧୫ ଟି ସହର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯେଉଁଠାରେ ଟ୍ରେନ୍ ୧୨ ମଇରୁ ଚାଲିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ପାଟନା

ବିହାରର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି । ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ପାଟନାକୁ ମଧ୍ୟ ମେ ୧୨ ରୁ ଚାଲିବ। ଟ୍ରେନ୍ ଉଭୟ ଉପର ଏବଂ ତଳ ମାର୍ଗରେ ଚାଲିବ ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଅଗରତାଲା  

ମେ ୧୨ ରୁ ଭାରତୀୟ ରେଳ ପୁଣି ଥରେ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବକୁ ସଂଯୋଗ କରିବ । ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ତ୍ରିପୁରାର ରାଜଧାନୀ ଅଗରତାଲାକୁ ମଧ୍ୟ ଚାଲିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ- ଅହମ୍ମଦାବାଦ 

ଯେଉଁ ସହରଗୁଡିକ ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ମେ ୧୨ ରୁ ଚଳାଚଳ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ସମସ୍ତ ଟ୍ରେନରେ ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବୁକିଂ ୧୧ ମଇ ରାତି ୪ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । କେବଳ IRCTC ୱେବସାଇଟ୍ (https://www.irctc.co.in/) ମାଧ୍ୟମରେ ବୁକିଂ କରାଯାଇପାରିବ ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର

ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ମେ ୧୨ ରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଚାଲିବ। ଭାରତୀୟ ରେଳ ଅନୁଯାୟୀ, ମେ ୧୨ ରୁ ଚାଲୁଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ପାଇଁ ଷ୍ଟେସନରେ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ୱିଣ୍ଡୋ ବନ୍ଦ ରହିବ, ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ୍ ସମେତ କୌଣସି କାଉଣ୍ଟର ଟିକେଟ୍ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । କେବଳ ବୈଧ ସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ୍ ଧାରକମାନଙ୍କୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିଳାସପୁର  

ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଛତିଶଗଡର ବିଲାସପୁରରୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ- ଚେନ୍ନାଇ

ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚେନ୍ନାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେ ୧୨ ରୁ ଚଳାଚଳ କରିବ । ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ କହିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ୧୨ ତାରିଖରୁ ୧୫ ଯୁଗଳ ଟ୍ରେନ୍ (ଉପର ଏବଂ ତଳ) ପରେ ଏହା ଅନ୍ୟ ମାର୍ଗରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଦିବ୍ରୁଗଡ  

ମେ ୧୨ ରୁ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସାମର ଡିବ୍ରୁଗଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରିବ । ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ହାଓଡ଼ାଏହି ଟ୍ରେନ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହାୱାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଜାମ୍ମୁ ତାୱି


ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ଜାମ୍ମୁ ତାୱି କୁ ମେ ୧୨ ରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ଯାତ୍ରା କରିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ମାଡଗାଓଁ 

ଏହି ଟ୍ରେନଟି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ଗୋଆର ମାଡଗାଓଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ ମଇରେ ଚାଲିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ରାଞ୍ଚି

ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ରାଜଧାନୀ ରାଞ୍ଚି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସିକନ୍ଦରାବାଦ 

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଟ୍ରେନ୍ ସିକନ୍ଦରାବାଦ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚାଲିବ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ତିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରୁ ତିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍ ମଧ୍ୟ ରେଳ ଚାଲିବ । ରେଳପଥ ବିବୃତ୍ତିରେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ଧିରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀ ରେଳ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିଦ୍ୟମାନ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ସାଧାରଣତଃ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧ ବର୍ତ୍ତମାନର ତନ୍ତ୍ରରେ ଚଳାଯିବା ହେବ କହିଲେ।

 

Leave a Reply