କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଚରରେ ବିବାହ କଲେ ଗୁଜୁରାଟକୁ ଯାଇଥିବା ଓଡିଆ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ

ଭୁବନେଶ୍ବର, (ଓଡିଶା ଟାଇମ୍ ) : କରୋନା ଭାଇରସ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କାୟା ବିସ୍ତାର ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଠିକ ଏହି ସମୟରେ ଆସିଛି ଭିନ୍ନ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ । କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ବିବାହ କଲେ ଗୁଜୁରାଟକୁ ଯାଇଥିବା ଓଡିଆ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ।

ରବିବାର ଦିନ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସାଗଡା ଗାଁର 19 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ସୌରଭ ଦାସ ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକା ପିଙ୍କିରାନି ଦାସ 14 ଦିନର କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ପରେ ଶେଷରେ ସେହି ଗାଁର ଏକ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସୌରଭ ପିଙ୍କିରାନୀଙ୍କ ସହ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ଦୁହେଁ ଦମ୍ପତି ଭାବରେ ରହୁଥିଲେ । ତେବେ ପିଙ୍କିରାନୀଙ୍କ ପରିବାର ପୁଅର ପରିବାର ବିରୋଧରେ କୌଣସି ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଦାୟର କରିନଥିଲେ। ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ କାରଖାନାରେ ସୌରଭ କାମ କରୁଥିଲେ । ତାଲା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବା ପରେ ଦୁହେଁ ଫେରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଥିଲା । ବହୁ କଷ୍ଟ ପରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ସାଗଡା ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ କ୍ୱାରେଣ୍ଚାଇନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ।“ଦୁହେଁ ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ ଫେରିବା ପରେ ମେ 10 ତାରିଖରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ଥିଲେ । ଯଦିଓ ଉଭୟଙ୍କର କୋଭିଡ -19 ର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଇଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଥିଲା । ହେଲେ ଝିଅଟି ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ କ୍ୱାରେଣ୍ଚାଇନ ସେଣ୍ଟରର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀ ।

ସାଗଡା ଗ୍ରାମରେ 14 ଦିନ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ କ୍ୱାରେଣ୍ଚାଇନ ଶେଷ କରିବା ପରେ ସେମାନେ ମେ 24 ତାରିଖରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ବୋଲି ନିମାପଡା ବ୍ଲକ ବିକାଶ ଅଧିକାରୀ ମନୋଜ ବେହେରା କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଯେହେତୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ କ୍ୱାରେଣ୍ଚାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଦୁଇ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଯିଏ କି କ୍ୱାରେଣ୍ଚାଇନ ସେଣ୍ଟରର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ବର ଓ ବରର ପିତାମାତା ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ, ୱାର୍ଡ ସଦସ୍ୟ, ଆଶା କର୍ମୀ ଏବଂ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଏହି ବିବାହର ଆୟୋଜନ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply