ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଓୱାଇସି କଂଗ୍ରେସକୁ ବଦନାମ୍‌ କରି AIMIMକୁ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କର ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି

କିଛି ବି କୁହନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଖରାପ ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହଁନ୍ତି । ତାଙ୍କର ମତ ଯେତେ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଅଯୌକ୍ତିକ ହେଲେ ବି  ସେଗୁଡ଼ିକର ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପାଇଁ ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ । ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବାବ୍ରି ମସଜିଦ୍ ରହିଥିଲା ଏବଂ ଅଛି ଏବଂ ରହିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମାଲୋଚନା କରି ନିଜର ମତ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ମୁସଲମାନମାନଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ମେସିଆ ଭାବରେ ନିଜକୁ ସ୍ଥାପିତ କରିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

ନିକଟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ଶ୍ରୀ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ପର୍କରେ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ନବୀକରଣ କରାଯାଉଥିବା ଦେଶ ପାଇଁ ଏହା ଭାଗ୍ୟର ବିଷୟ, ଶ୍ରୀ ରାମ ଭାରତର ଏକତାର ପ୍ରତୀକ । ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଟୁଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ସରଳତା, ସାହସ, ସଂଯମତା, ବଳିଦାନ, ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା, ଦିନବନ୍ଧୁ ହେଉଛନ୍ତି ରାମଙ୍କ ନାମ । ରାମ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଅଛନ୍ତି, ସମସ୍ତେ ରାମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି । ଭଗବାନ ରାମ ଏବଂ ମାତା ସୀତାଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଆଶୀର୍ବାଦ ସହିତ ରାମଲାଲାଙ୍କ ମନ୍ଦିରର ଭୂମି ପୂଜନ ଜାତୀୟ ଏକତା, ଭ୍ରାତୃଭାବ ଏବଂ ସାଂସ୍କୃତିକ ସମାଗମ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ସବରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ।

 

ଏଥିପାଇଁ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ ଅପମାନିତ ଓ ସମାଲୋଚନା କରି ଟ୍ୱିଇଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଲ ଯେ ଅନ୍ତତଃ ପକ୍ଷେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ଡ୍ରାମା କରୁନାହାଁନ୍ତି । ଯଦି ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ ପରି ଉଗ୍ରବାଦୀ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଭଲ, ତେବେ ଭାଇଚାରାର ଏହି ନାଟକ କାହିଁକି ? ଲଜ୍ଜାଜନକ ନୁହେଁ, ବାବ୍ରି ମସ୍‌ଜିଦ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଆପଣଙ୍କ ଦଳ କିପରି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କଲା ତାହା ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତୁ ।

ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଦୁଇମୁହାଁ ପ୍ରକୃତିର ପୋଲ ଖୋଲିବାର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ – କଂଗ୍ରେସର ଦୋମୁହାଁ ନୀତିକୁ ଉଜାଗର କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳ ଅର୍ଥାତ୍ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମଜଲିସ୍-ଇ-ଇଥାହାଦୁଲ ମୁସଲିମନ୍ (AIMIM) ମୁସଲମାନମାନଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମଜଲିସ୍-ଇ- ଇଥାହାଦୁଲ ମୁସଲିମନ୍ ସମାନ ଦଳ, ଯାହାର ମୂଳ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା କାସୀମ ରିଜଭିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପ୍ରଦେଶରେ ଅନେକ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ AIMIM ମଧ୍ୟ ଏହାର ଆକ୍ରମଣ ଆରମ୍ଭ କରିଛି, କାରଣ ଗତବର୍ଷ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ବିହାର ବିଧାନସଭା ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସକୁ ପରାସ୍ତ କରି କିଶନଗଞ୍ଜରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କଥାରେ ପ୍ରମାଣ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଥରେ ସାପକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଇପାରିବ, କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ନୁହେଁ ।

ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ପୁନଃ ନିର୍ମାଣକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ କୌଶଳ ଖଟାଇଥିବା ଏବଂ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କୁ କାଳ୍ପନିକ କହିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଭୂମି ପୂଜନ ସମାରୋହ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଏହାର ରଙ୍ଗ ବଦଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଛତିଶଗଡ଼ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଘେଲ ଚନ୍ଦ୍ରଖୁରୀ [ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ମାତାଙ୍କ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ] ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଥିବାବେଳେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲ ନାଥ ଭୂମି ପୂଜନ ଦିନ ହନୁମାନ ଚାଳିସା ପାଠ କରିଥିଲେ ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରୀ ରାମଜନ୍ମଭୂମିର ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିକୁ ଶ୍ରେୟ ଦେବାକୁ ଅପଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କଂଗ୍ରେସଦ୍ୱାରା ଭାଇଚାରାର ଏହି ନାଟକ କାହିଁକି ବୋଲି ସେ ପଚାରିବାକୁ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ଭୁଲି ନଥିଲେ।

ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି କଂଗ୍ରେସକୁ ସମାଲୋଚନା କରିବାରେ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରିନାହାନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ କେବଳ କ୍ଷମତା ପାଇଁ ଲୋଭୀ ବୋଲି ସେ ପ୍ରମାଣ କରିଥିବାବେଳେ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ମୁସଲମାନମାନେ କାହା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ କେବଳ କେରଳର କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ସରକାର ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ଦଳ ଉପରେ କରିପାରିବେ ।

Leave a Reply