କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କୁ ‘ୱାଇ‘ ବର୍ଗର ସୁରକ୍ଷା; ଟ୍ୱିଟ କରି ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ ଧନ୍ୟବାଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, (ଓଡିଶା ଟାଇମ୍) : କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କୁ ‘ୱାଇ‘ ବର୍ଗର ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିସ୍ଥିତି ହେତୁ ଶାହା ମୋତେ କିଛି ଦିନ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରତର ଏକ ଝିଅର କଥା ସମ୍ମାନ  ରଖିଛନ୍ତି।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଟ୍ୱିଟରରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ ପ୍ରମାଣ ଯେ କୌଣସି ଫାସିଷ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଦେଶପ୍ରେମୀ ସ୍ୱରକୁ ଭାଙ୍ଗି ପାରିବେ ନାହିଁ, ମୁଁ ଅମିତ ଶାହା ଜୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି। ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ସେ ମୋତେ କିଛି ଦିନ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାନ୍ତେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରତର ଏକ ଝିଅର କଥା ରଖିଛନ୍ତି, ଆମର ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସ୍ୱାଭିମାନର ସମ୍ମାନ  ରଖିଛନ୍ତି । ଜୟ ହିନ୍ଦ’

ବାସ୍ତବରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ କଙ୍ଗନା ଆରମ୍ଭରୁ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ବଲିଉଡ ମାଫିଆ, ନେପୋଟିଜିମ୍ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ସେ କେବଳ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସି ନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଅନେକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି।

ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ଏବଂ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାକ୍ୟବାଣ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି। କଙ୍ଗନା କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ବଲିଉଡ ମାଫିଆଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ମୁମ୍ବଇ ପୋଲିସକୁ ଅଧିକ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ରାଉତ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବଇ ନ ଆସିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ କଙ୍ଗନା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରେ ମୁମ୍ବଇ ଆସୁଛନ୍ତି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଶାସକ ଦଳ ଶିବସେନା ଏହାର ମୁଖପତ୍ର ‘ସାମାନା’ରେ କଙ୍ଗନାକୁ ‘ମାନସିକ ବିକାରଗ୍ରସ୍ତ ମହିଳା'(ମେଣ୍ଟାଲ ଓମ୍ୟାନ) ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛି। ‘ସାମନା’ କହିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ବିରୋଧୀଦଳ ମଧ୍ୟ ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଉଚିତ୍। ଶିବସେନା କହିଛି ଯେ ଏହା ସହନଶୀଳତାର ବାହାରେ ଯେ ମୁମ୍ବଇ ଆସି ସବୁକିଛି ହାସଲ କରିଥିବା ଜଣେ ବାହାର ଲୋକ ମୁମ୍ବଇକୁ ଅପମାନିତ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଭୁଲ କଥା କହୁଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ସମାଲୋଚନା କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

Leave a Reply