Advertisements

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀକ ବିମାନ ସେବା ୧୫ ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ

ରେଳବାଇ ପରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତକୁ ଏବଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀକ ବାଣିଜ୍ୟିକ ବିମାନ ସେବା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବ । ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଘରୋଇ ବିମାନ ସେବା ଜାରି ରହିବ । ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କେବଳ କାର୍ଗୋ ବିମାନ ଏବଂ ଡିଜିସିଏରୁ ଅନୁମୋଦିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ ।

୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦ

କରୋନା କାରଣରୁ ସାରା ଦେଶରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଥିଲା । ପୂର୍ବରୁ ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଥିଲା, ଯାହା ପରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ସହିତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ

ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୫ ଜୁନ୍ ରେଳବାଇ କହିଥିଲା ​​ଯେ ୧୨ ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ନିୟମିତ ଚାଲିବ ନାହିଁ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ । ପୁରୁଣା ରେଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ୩୦ ଜୁନ୍ ସୁଦ୍ଧା ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ବାତିଲ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଜୁଲାଇ ୧ ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ଟିକେଟ ବୁକ୍ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅର୍ଥ ଫେରସ୍ତ ମିଳିବ ।

ପାଖାପାଖି ୫ ଲକ୍ଷ କୋରୋନା ରୋଗୀ

ଭାରତରେ କରୋନା ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ  ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଦୈନିକ ୧୭ରୁ ୧୮ହଜାର ନୂଆ ମାମଲା ଆସୁଛି । ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟ ଏପରି ରାଜ୍ୟରେ ଏହା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟ୍ରେନ୍, ବିମାନ ଏବଂ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ସରକାର ଖୋଲା ଆରାମ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

Advertisements

Leave a Reply