ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ୍, ରେଲୱେ ସର୍କୁଲାର ଜାରୀ

ବେ ଦେଶରେ ଅନଲକ୍ ସେବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଘରୋଇ ବିମାନକୁ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗୁଛି । ଅଗଷ୍ଟ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଟ୍ରେନଗୁଡ଼ିକ ସମସ୍ତ ରୁଟ୍‌ରେ ଚାଲିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଏହି ଆକଳନ କରାଯାଉଛି କାରଣ ସମସ୍ତ ଜୋନ୍‌କୁ ଅଗ୍ରୀମ ଟିକେଟ୍ ପାଇଁ ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସୋମବାର ଏକ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରି ସମସ୍ତ ଜୋନ୍‌କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ କିମ୍ବା ପୂର୍ବରୁ ବୁକ୍ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଟିକେଟ୍ ଫେରସ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେଳବାଇ ୩୦ ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରେଳ ସେବା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଗୁଛି ସମୟ ସୀମା ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ପରେ କାହିଁକି ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିବ?  

ରେଳ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରାୟ ୧୨୦ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଟ୍ରେନ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରାଯାଇପାରିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ, ଯେତେବେଳେ ରେଳବାଇ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୪ ଏବଂ ତା’ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଟିକେଟ୍ ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ କହିଛି, ଅର୍ଥାତ୍ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପୂର୍ବରୁ ବୁକ୍ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଟିକେଟ୍ ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ । ତେବେ ୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ପରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ କରିବ କି ?

ଅଧିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲିପାରେ  

ଯଦି ଉତ୍ସଗୁଡ଼ିକ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ବର୍ତ୍ତମାନର ଚାହିଦା ପୂରଣ ପାଇଁ ରେଳବାଇଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଅତିରିକ୍ତ ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ବର୍ଗରେ ରଖାଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାୟ ୨୩୦ ମେଲ୍ ଏବଂ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲୁଛି, ନୂତନ ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ହେବ ।

Leave a Reply