ହିରୋ ସାଇକେଲର ଡ୍ରାଗନ୍‌ ସହିତ ୯୦୦ ନିୟୁତ ଚୁକ୍ତି ବାତିଲ

ଯେହେତୁ ସୀମାରେ ଭାରତୀୟ ଏବଂ ଚୀନ୍ ସୈନିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି ​​ଏବଂ ୨୦ଜଣ ଭାରତୀୟ ସୈନିକ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି, ଚୀନ୍‌ର ପ୍ରତିପକ୍ଷ ବିରୋଧ କରି ଚୀନ୍‌ ସାମଗ୍ରୀକୁ ବଏକଟ୍‌ କରିବା କଥା । ମୋଦୀ ସରକାର ଚୀନ୍‌ର ୫୯ ଟି ଆପ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ଚୀନ୍ ସହିତ ଚୁକ୍ତି ଭଙ୍ଗ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ, ୯୦୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟକୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ହିରୋ ସାଇକେଲ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ଅବଶିଷ୍ଟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ କରୋନା ଯୁଗରେ କ୍ଷତି ସହୁଥିବାବେଳେ ହିରୋ ସାଇକେଲ ଏହି ଯୁଗରେ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ହିରୋ ସାଇକେଲ, ଚୀନ୍‌କୁ ବଏକଟ୍‌ କରୁଥିବାବେଳେ ଏହା ସହିତ ୯୦୦ କୋଟି ବ୍ୟବସାୟ ବାତିଲ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି, ଯାହା ଆସନ୍ତା ୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ହିରୋ କମ୍ପାନୀ ଲୁଧିଆନାରେ ଛୋଟ ସାଇକେଲ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ସହିତ ମିଶ୍ରଣ କରିବାକୁ ଅଫର ଦେଉଛି ।

ହିରୋ ସାଇକେଲ ଚୀନ୍ ସହିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ବାଣିଜ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି ଏବଂ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ହିରୋ ସାଇକେଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜର୍ମାନୀରେ ଏକ କାରଖାନା ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଜର୍ମାନୀର ଏହି ପ୍ଲାଣ୍ଟରୁ ହିରୋ ସାଇକେଲ ସମଗ୍ର ୟୁରୋପରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । କମ୍ପାନୀର କହିବାନୁସାରେ, ଅତୀତରେ ହିରୋ ସାଇକେଲର ଚାହିଦା ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ହିରୋ ସାଇକେଲ ମଧ୍ୟ ଏହାର କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛି । ତେବେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଛୋଟ କମ୍ପାନୀ କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଛୋଟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକର କ୍ଷତି ଭରଣା ପାଇଁ ହିରୋ ସାଇକେଲ ପକ୍ଷରୁ  ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ।

Leave a Reply