ଜେଏନୟୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଦୀପିକା ପାକ୍‌ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କଠାରୁ ୫ କୋଟି ନେଇଛନ୍ତି : ପୂର୍ବତନ “ର” ଅଧିକାରୀ

“ପାକ୍‌ ଏଜେଣ୍ଟ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ ସେହି ସମୟରେ ଦୁବାଇରେ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସେଠାରୁ ଦୀପିକାଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦୀପିକା ଜେଏନୟୁ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ଦୀପିକା ପାକିସ୍ତାନୀ ଏଜେଣ୍ଟ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ।”

‘ଛପାକ୍’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରମୋସନ ସମୟରେ ଜେଏନୟୁ ପ୍ରୋଟେଷ୍ଟରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ପୁଣିଥରେ ହେଡ଼ଲାଇନରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ଜେଏନୟୁରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଠିଆ ହେବା ପାଇଁ ସେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏଜେଣ୍ଟ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ଙ୍କ ନିକଟରୁ ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମାମଲା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଇଡି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି ।

ଏନ.କେ ସୁଦ୍‌ ଜଣେ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ନୁହଁନ୍ତି ଯିଏ ଦୀପିକାଙ୍କ ଉପରେ ଏପରି ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି, ବରଂ ଭାରତୀୟ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ‘‘ର’’ର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିକାରୀ । ଏନ.କେ ସୁଦ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ ଦୀପିକାଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ତାଙ୍କୁ ଜେଏନୟୁ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ ।

ନିକଟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ତଥାକଥିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରେ ବଲିଉଡର କଳା ସତ୍ୟର ପରଦା ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛି ଏବଂ ସିନେମା ଶିଳ୍ପ ସହ ଜଡ଼ିତ ଲୋକଙ୍କର ପାକିସ୍ତାନୀ ଏଜେଣ୍ଟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଥିବାରୁ ସମଗ୍ର ଘଟଣା ଗରମ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ଏହି ସମୟରେ, ଏନ.କେ ସୁଦ୍‌ ତାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓରେ ଦୀପିକାଙ୍କ ଜେଏନୟୁ ଗସ୍ତ ପଛରେ ଥିବା ସତ୍ୟକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏହା ତାଙ୍କର ଏହି ଗସ୍ତକୁ ପିଆର ଷ୍ଟଣ୍ଟ୍‌ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା ।

ଏନ.କେ ସୁଦ୍‌ ତାଙ୍କ ଭିଡିଓରେ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ଙ୍କ ବୃତ୍ତି ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ କିପରି ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପାର୍ଟି ପିଟିଆଇକୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନିଲଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନର ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି ।

ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ସତ୍ତ୍ୱେ ଅନେକ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅନିଲଙ୍କ ସହିତ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଜଡ଼ିତ । କରଣ ଜୋହର, ଅନିଲ କପୁର ଭଳି ଅନେକ ଜଣାଶୁଣା ଚେହେରା ଏଥିରେ ପ୍ରମୁଖ ନାମ । ଅନିଲଙ୍କ ଝିଅର ବିବାହରେ ଅନେକ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ଜିଅ ଅର୍ଥାତ୍ ସୋନ୍‌ମ କପୁର ବିବାହ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏଜେଣ୍ଟ ଅନିଲ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

ଏନ.କେ ସୁଦ୍‌ଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ ସମସ୍ତ ଭାରତ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଲଣ୍ଡନରେ ସିଏଏ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହୋଇଥିଲା, ସେ ସେହି ପ୍ରୋଟେଷ୍ଟକୁ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ, ଯେଉଁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ହିନ୍ଦୁ ଦେବତାମାନଙ୍କୁ ଅଶ୍ଳୀଳତା ଦେଖାଯାଏ, ସେମାନ୍‌ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଏବଂ ଆତଙ୍କୀ ପାଣ୍ଠି ଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବ୍ରିଟିଶ ପ୍ରଶାସନଦ୍ୱାରା ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି ।

ଜୁଲାଇ ୨୪ରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସିକ୍ୟୁରିଟି ରିସର୍ଚ୍ଚ ଗ୍ରୁପ୍ ନାମକ ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓର ୨୪ତମ ସ୍ଲଟ୍‌ରେ ଆପଣ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଜାନୁଆରୀରେ ଜେଏନୟୁକୁ ଯାଉଥିବା ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଏନ.କେ. ସୁଦ୍‌ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ।  ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ରେ ଦୀପିକା ଜେଏନୟୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଟୁକ୍‌ଡ଼େ ଟୁକ୍‌ଡ଼େ-ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚାଲିଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରମୋସନ ପାଇଁ ସେ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଅନିଲ ମୁସରତ୍‌ଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଏହି ସବୁ କରିଥିଲେ ।

ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସମୟରେ ଦୁବାଇରେ ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସେଠାରୁ ଦୀପିକାଙ୍କୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ । ଯାହାପରେ ଦୀପିକା ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ | ସେ ପଚାରିଛନ୍ତି କି ଦୀପିକା ଅନିଲଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏଭଳି କିଛି କରିବାକୁ କହିଥାନ୍ତେ କି ? ନା, କାରଣ ସେମାନେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛନ୍ତି । ସେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ମୁଖପାତ୍ର ଦୀପିକାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟ ଏକ ଭିଡିଓରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଡି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରିଛି । ସେ ବିଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୀପିକାଙ୍କ ଉପରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି କାରଣ ଜେଏନୟୁ ଯିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।  ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦୀପିକା ଅନ୍ୟ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀଙ୍କ ସହିତ ୨୦୨୦ଆରମ୍ଭରେ ଜେଏନୟୁ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ । ଯାହାପରେ ଦୀପିକାଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା ​​।

Leave a Reply