ଶିଳାନ୍ୟାସ ପୁର୍ବରୁ ରାମଜନ୍ମଭୂମି ପୁରୋହିତଙ୍କ ସମେତ ୧୬ ଜଣ ପୋଲିସ୍‌ଙ୍କୁ କରୋନା

ଯୋଧ୍ୟାରେ  ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ଭୂମି ପୂଜନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ନେଇ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ରାମଲାଲାଙ୍କରଜଣେ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଥିବା ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇଛି । ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସଂଗରୋଧ କରାଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନମୁନା ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଉଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମନ୍ଦିରରେ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିବା ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବ।

ଅଗଷ୍ଟ ୫ତାରିଖରେ ରାମଜନ୍ମଭୂମି ଭୂମି ପୂଜନ ଅଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭୂମି ପୂଜନଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ସମେତ ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପ୍ରତିନିଧୀମାନେ ଅଯୋଧ୍ୟାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରି ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

ନମୁନାକୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରାମ ରାମଜନ୍ମଭୂମିର ସହକାରୀ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାପରେ ତାଙ୍କ ନମୁନାକୁ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ସୁରକ୍ଷା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା । ଗୁରୁବାର ରିପୋର୍ଟ ପରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପୁରୋହିତଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ସକରାତ୍ମକ ଆସିବା ପରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ।

ସହକାରୀ ପୁରୋହିତ ହେଉଛନ୍ତି ରାମଲାଲା ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କର ଜଣେ ଶିଷ୍ୟ । ସକରାତ୍ମକ ପୁରୋହିତମାନଙ୍କୁ ଘର ଅଲଗା ରଖାଯାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଉଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପରୀକ୍ଷା କରିପାରିବେ। ରାମଜନ୍ମଭୂମିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ପରିମଳ କରାଯାଉଛି ।

Leave a Reply