ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ମନସା ଏଆଇସିସି କମିଟିର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ସଭ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,(ଓଟି): ଏଆଇସିସି କମିଟିରେ ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ମନସା ତ୍ରିପାଠୀ ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ସଭ୍ୟ ହେବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି  । ମାତ୍ର ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମନୀଷା ଏଆଇସିସିର ସଭ୍ୟ ହୋଇ ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ବି ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି  । ମନୀଷାଙ୍କ ବାପା ମୁନା ତ୍ରିପାଠୀ ଏବେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅଛନ୍ତି  ।

ନବରଙ୍ଗପୁର କଲେଜରେ ରାଜନୈତିକ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ମାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ ମନସା ପିଲାଦିନୁ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ଜଡ଼ିତ ରହି ଆସିଛନ୍ତି  । ପାଠ ପଢ଼ିବା ବେଳେ ରାଜନୀତିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କଲେ କୌଣସି ସମସ୍ୟାରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେନାହିଁ ; ବରଂ ତାଙ୍କୁ ଏଆଇସିସି କମିଟିରେ ସାମିଲ କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯୁବବର୍ଗଙ୍କ ହାତରେ ନେତୃତ୍ୱ ଦେବା ପାଇଁ କେତେ ପ୍ରଯତ୍ନଶୀଳ ତାହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ବୋଲି ମନସା କହିଛନ୍ତି  ।

ମନସା ରାଜନୈତିକ ପରିବାରରୁ ଆସିଛନ୍ତି  । ତାଙ୍କ ଜେଜେ ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଜଗନ୍ନାଥ ତ୍ରିପାଠୀ ଦୁଇ ଥର ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପା ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୀତି ସହ ଓତଃପ୍ରୋତ ଭାବେ ଜଡ଼ିତ  ।

About admin

Check Also

ବର୍ଷା ଆସିଲେ ଡ୍ରେନ୍‍ ଚିନ୍ତା: ବିଡିଏ କହିଲା ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଣିକି କୋଠା ଅନୁମତିରେ ହେବ କଟକଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, (ଓଟି): ସହର ଜବର ଦଖଲ ଓ ବିଲ୍‍ଡରଙ୍କ ପ୍ରତି ଗୋଡ଼ାଣିଆ ଥିବା ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉନ୍ନୟନ ନିଗମ ( ବିଡିଏ)ର …

Leave a Reply